czwartek, 13 sierpnia 2015

Patenty na mycie zębów

Hej, zainspirowana zdjęciem w internecie już od dawna planuję uszyć poduszkę zęba. Czas ostatnio na szycie zmniejszył się do zera więc postanowiłam mając wolne ręce napisać post i wrzucić bez zdjęcia.
Czy Wasze dzieci też tak opornie myją zęby jak moje? Oj czasem to droga przez mękę. Wymyśliłam więc kilka patentów jak uatrakcyjnić tę oto czynność. Każde z tych patentów działa, ale tylko przez kilka dni, po kilku dniach zmieniam na kolejny i tak się toczy:
 1. Rozmawiam z bakteriami. Co to znaczy? Podczas mycia zębów dzieciakom, prowadzę dialog z bakteriami w ich zębach. Najczęściej przekomarzania i dywagacje na temat, czy szefa bakterii już się pozbyliśmy. 
 2. Klepsydra odmierzająca czas. Kupiona w rossmanie sprawdza się też bardzo dobrze. Dzieci czekają na siebie, żeby zacząć w tym samym czasie mycie zębów i cały czas kontrolują czas. Pod koniec czasu myją ze zdwojoną prędkością. Jest wesoło i o to chodzi.
 3. Tygrysek- bawimy się w szczerzenie zębów jak tygrys, a ja w tym czasie myję zęby dziecku.
 4. Bawimy się podczas mycia zębów w dentystę i tak sprawdzam każdy ząbek jako dentysta. Jak myję zęby Mai to Szymon czeka w "poczekalni" w przedpokoju, aż go dentysta wezwie na wizytę. 
 5. Ostatni patent jak dotąd najlepszy to wymyślona przez nas piosenka podczas której etapami myjemy zęby. Piosenka ma taki tekst (śpiewają bakterie): "Na zębach sobie siedzimy wcale się boimy, zostało nas tylko pięć..." kilka razy powtarzamy (potem kolejne zwrotki to: cztery, trzy, dwa). Zwrotka zmienia się po każdym wypluciu nadmiaru pasty. Ostatnia zwrotka to: "Na zębach sobie siedzę wcale się nie boję, zostałem tylko ja szef!" potem nastaje cisza, kończymy więc mycie zębów, bo pozbyliśmy się wszystkich bakterii.
pozdrawiam

2 komentarze:

 1. Hej, dzięki za te patenty. Mój nie lubi mycia, nawet nie chce się dobrze nauczyć wypluwać pasty. Myje więc taką dla maluchów cały czas :(

  OdpowiedzUsuń
 2. n tak to dość nudna czynność, trzeba się jakoś ratować!

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania :) Państwa opinie są dla mnie bardzo cenne. z góry dziękuję :)